Як вибрати ваги для магазину
У нашому світі з шаленою швидкістю життя та супер технологіями важко уявити торгівлю продовольчими товарами без сучасних ваг. Навіть на ринку бабусі, що підслепувато дивляться на ручні пружинні ваги, стають рідкістю.
Як правильно вибрати торгові ваги, щоб забезпечити необхідні функції та не витратити зайві гроші? Розглянемо основні характеристики, щоб визначити, яка саме модель потрібна.
Сертифікація
Перше, на що потрібно звернути увагу, – сертифікація. Ваги відносяться до вимірювальних приладів і, згідно із Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність», обов'язково повинні мати сертифікат відповідності та відмітку про повірку. Використання дешевих моделей невідомих виробників, які не мають ані документів, ані заводської маркування, ані відміток про повірку, є адміністративним порушенням і може призвести до накладення штрафів.
Наша компанія постачає тільки сертифіковані ваги CAS, які пройшли первинну повірку. Реєстр затверджених типів вимірювальної техніки можна завантажити на сайті державного підприємства Укрметртестстандарт.
Основні технічні характеристики, на які варто звернути увагу
- Максимальний межа ваги. Торгові ваги, як правило, мають діапазон ваги від 3 до 30 кг. Варто звернути увагу, що чим більше ця характеристика, тим менше точність ваг. Як правило, для звичайного магазину більше 15 кг не потрібно. Частіше 30 кг беруть, якщо є необхідність приймати багато вагового товару.
- Живлення. Більшість сучасних торгових ваг оснащені акумуляторною батареєю. Це дуже зручно, якщо немає можливості підключитися до мережі, наприклад, у разі торгівлі на виїзді.
- Дисплей. Може бути рідкокристалічний або світлодіодний. Перший економічніший в плані енергоспоживання, але гірше працює при мінусових температурах. Світлодіодний яскравіший і може бути кольоровим. У моделях зі стійкою може бути додатковий дисплей для покупця.
- Платформа. Вибір розміру платформи залежить від категорії товарів у магазині. Деякі моделі можуть мати платформи з бортиками або відгинами. Також можливе підвісне платформа, що дуже зручно при ваганні живої риби.
Існує багато додаткових функцій, необхідність яких залежить від формату магазину: компенсація ваги тари, друк етикетки, підрахунок вартості покупок, розрахунок здачі, клавіші швидкого виклику товару тощо. Найбільш просунуті моделі дозволяють відтворювати відеоролики і показувати слайди.
Для невеликої торгової точки на ринку або несетевого магазину типу «біля дому», де стандартний асортимент, не так багато вагового товару і невеликий потік відвідувачів, бюджетним рішенням стануть настільні ваги. Плюси такого варіанту – невисока ціна, надійність і компактність. З недоліків – мало пам'яті, на дисплеї відображається тільки вага товару, обмежений функціонал. В асортименті CAS можна розглянути модель економ-класу SW II.
Для невеликого магазину хорошим варіантом буде недорога модель торгових ваг з хорошим функціоналом – модель CAS PR II B (зі стійкою PR II P).
Якщо ви плануєте підключати ваги до каси, перевірте, чи є вільні порти COM (RS 232)? Можливо, правильніше буде вибрати дорожчу модель ваг, в якій є також і USB порт.
Для магазину покрупніше оптимальним рішенням будуть торгові ваги з друком етикеток. Як правило, прості моделі мають кілька портів, можуть зберігати в пам'яті до 2 000 товарних позицій і друкувати прості етикетки.
У разі підбору вагового обладнання для магазину «біля дому», який належить мережевому оператору (так званий дискаунтер), бажано вибрати більш серйозне обладнання. В асортименті ваг з друком етикеток є багато варіантів, що відрізняються обсягом пам'яті, типом і розмірами друкованої етикетки, кількістю знаків на етикетці. У більш дорогих моделях є функція друку штрих-кодів. Найбільшою популярністю користується модель CL-5000J-IP.
Хорошим рішенням буде встановити вбудовані касові ваги зі сканером. Це дає можливість касиру одразу сканувати і вагати товар. Зверніть увагу на моделі PDS-II і PDS-P. Відрізняються дисплеєм, у першій моделі – рідкокристалічний, у другій – світлодіодний.
Супермаркети і гіпермаркети потребують особливого підходу до підбору вагового обладнання.
В відділах м'яса, сиру, кулінарії встановлюються торгові ваги з друком етикеток, які мають пам'ять на велику кількість товарів. В відділах самообслуговування використовуються ваги самообслуговування – різновид ваг з друком етикеток, кнопки на яких мають зображення товару або його номер.
Крім того, обов'язково потрібні ваги для вагання товарів на складі. Частіше за все використовуються підлогові ваги, іноді є необхідність у платформених вагах. При виборі підлогових ваг, в першу чергу, слід звернути увагу на максимальну вагу вагання. У деяких моделях платформа має додатковий захист від води і пилу. Чим більше показник IP, тим вище клас захисту.
Якщо у вас виникли додаткові питання, зв'яжіться з нами, ми завжди готові надати будь-яку інформацію і допомогти вибрати відповідну модель ваг.